“Serbărilor Zăpezii” încep pe 9 februarie la Vatra Dornei

În perioada 9 – 17 februarie, Primăria şi Consiliul Local Vatra Dornei organizează o nouă ediţie a “Serbărilor Zăpezii”, manifestare care se va desfăşura două weekend-uri consecutive, pe scena care va fi amplasată între Cazinou şi Izvorul Sentinela.

Startul la distracţie îl va da Michael Star, care va urca pe scenă sâmbătă, 9 februarie la ora 19,00. Va fi urmat de Celia, trupa Shift şi Elena Gheorghe. Seara se va încheia cu un foc de artificii. Duminică, 10 februarie va fi o zi dedicată folclorului, în care începând cu ora 15,00 vor susţine spectacole Ansamblul „Poieniţa” din Poiana Stampei, Angela Rusu, Ansamblul „Dorna Dorului” din Vatra Dornei, Văru’ Săndel, Ansamblul „Balada” din Bistriţa împreună cu invitaţii speciali Petre Petruşe, Alina Ceuca, Virginia Bugnar, Anuţa Motofelea şi Puiu Codreanu.

Al doilea week-end al serbărilor va începe sâmbătă, 16 februarie, la ora 19,00 tot cu dorneanul Michael Star, urmat de trupele Mayary Project şi Alb Negru, ultimul recital al serii fiind a lui Connect-R.

Duminică, 17 februarie pe scenă vor urca Ansamblul „Cetina Călimaniului” din Şaru Dornei, Pamfil Roată, Ansamblul „Plaiurile Dornelor” de la Clubul Copiilor Vatra Dornei, Ansamblul „Junii Mureşului”, Angelica Flutur şi Tinu Vereşezan.

 

Sâmbătă, 9 februarie

19.00 – Nord-Est
19.30 – Michael Star 
20.00 – DATINA 
21.00 – CELIA 
22.00 – ELENA GHEORGHE 

Duminică, 10 februarie 

15.00 – Ansamblul „POIENIŢA” Poiana Stampei
15.20 – Doina şi Ciprian Petroaie 
15.35 – ANGELA RUSU 
16.05 – Ansamblul „Dorna Dorului” Vatra Dornei
16.35 – Văru’ SĂNDEL & Silvia SEMENIUC
17.05 – Ansamblul „BALADA” Bistriţa – invitaţi speciali: Petre Petrușe, Alina Ceuca, Virginia Bugnar, Anuţa Motofelea
18.05 – PUIU CODREANU

 

Sâmbătă, 16 februarie

19.00 – Michael STAR
19.30 – MAYARY PROJECT
20.30 – ALB NEGRU 
21.30 – CONNECT-R 
22.15 – Focuri de artificii

Duminică, 17 februarie 
15.00 – Ansamblul „CETINA CĂLIMANIULUI” Șaru Dornei
15. 30 – PAMFIL ROATĂ 
16.00 – Ansamblul „PLAIURILE DORNELOR” – CCE Vatra Dornei
16.30 – Ansamblul „JUNII MUREȘULUI” 
17.00 – ANGELICA FLUTUR
17.30 – Ansamblul "Ciprian Porumbescu" & MARGARETA CLIPA
19.00 – TINU VEREȘEZAN

Prezintă: Doru BIGHIU 
 

Reclame:

Lasa un comentariu: