Turneul final al campionatului național de minivolei se desfășoară la Fălticeni

În perioada 3 – 6 aprilie, la Fălticeni se va desfășura turneul final al Campionatului Național de Minivolei, competiție ce se va desfășura în sala de sport a Colegiului Național „Nicu Gane” și în sala „Gabriel Udișteanu”.

Reprezentanții celor opt echipe ajunse în ultima fază a competiției au participat joi seara de la ora 19.00 la ședința tehnică, în cadrul căreia a avut loc și tragerea la sorți a ordinei desfășurării partidelor în fiecare grupă, meciurile având loc vineri și sâmbătă de la orele 10.00 și 11.30 și după amiază, de la orele 16.00 și 17.30, programul fiind identic în ambele săli.

Echipa CSS “Nicu Gane” evoluează în sala de sport Colegiului Național „Nicu Gane” într-o grupă din care mai fac parte formațiile CVM Tomis Constanța, CNNT Craiova și CSS “Kefalonia” Ocna Mureș. În cealaltă grupă, la care meciurile se vor disputa în sala „Gabriel Udișteanu” vor evolua echipele CSS Botoșani, CTF “Mihai I” București, CSS Blaj și CSS LAPI Dej.

Duminică se vor disputa finalele și jocurile pentru clasament, la final urmând să aibă loc festivitatea de premiere.

Conform antrenorului Marius Stan, obiectivul voleibaliștilor de la CSS “Nicu Gane” este un loc pe podium.

 

 
Seria I – Sala de sport a Colegiului Național “Nicu Gane”

Vineri – 4 aprilie
Ora 10.00: CVM Tomis Constanța – CNNT Craiova 2-3
Ora 11.30: CSS “Nicu Gane” Fălticeni – CSS Kefalonia Ocna Mureș 3-1

Ora 16.00: CNNT Craiova – CSS Kefalonia Ocna Mureș 3-0
Ora 17.30: CVM Tomis Constanța – CSS “Nicu Gane” Fălticeni 1-3

 

Sâmbătă – 5 aprilie
Ora 10.00: CSS Kefalonia Ocna Mureș – CVM Tomis Constanța
Ora 11.30: CSS “Nicu Gane” Fălticeni – CNNT Craiova

Semifinale – Sala CN “Nicu Gane”
Ora 16.00: Locul 2 Seria 1 – Locul 1 Seria 2
Ora 17.30: Locul 1 Seria 1 – Locul 2 Seria 2

 

Duminică – 6 aprilie Sala CN “Nicu Gane”
Ora 10.00: Finala mică
Ora 12.00: Finala mare

 

Seria a II a – Sala de sport “Gabriel Udișteanu”

Vineri – 4 aprilie
Ora 10.00: CTF Mihai I București – CSS Blaj 3-0
Ora 11.30: CSS Botoșani – CSS Lapi Dej 1-3

Ora 16.00: CSS Blaj – CSS Lapi Dej 3-0
Ora 17.30: CTF Mihai I București – CSS Botoșani 3-2

 

Sâmbătă – 5 aprilie
Ora 10.00: CSS Botoșani – CSS Blaj
Ora 11.30: CSS Lapi Dej – CTF Mihai I București

Meciuri de clasament 5-8 / Sala “Gabriel Udișteanu”
Ora 16.00: M1 Locul 4 Seria 1 – Locul 3 Seria 2
Ora 17.30: M2 Locul 3 Seria 1 – Locul 4 Seria 2

 

Duminică – 6 aprilie, Sala “Gabriel Udișteanu”
Ora 10.00: L 7/8 Învins M1 – Învins M2
Ora 12.00: L 5/6 Învigător M1 – Învingător M2

Reclame:

Lasa un comentariu: