Campionatul instituțiilor de învățământ ale MAI se desfășoară la Fălticeni

În perioada 27 aprilie – 1 mai, la Fălticeni se desfășoară Campionatul Instituțiilor de Învățământ ale Ministerului Afacerilor Interne, organizată de Biroul Coordonare Activități Sportive din Centrul Cultural al MAI, cu sprijinul Școlii Militare de Subofițeri de Jandarmi Fălticeni, în colaborare cu Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Suceava.

La activitate participă elevi și studenți din instituțiile de învățământ ale ministerului, respectiv: Academia de Poliție „Alexandru Ioan Cuza” București, Școala de Agenți de Poliție „Vasile Lascăr” Câmpina, Școala de Agenți de Poliție „Septimiu Mureșan” Cluj, Școala de Pregătire a Agenților Poliției de Frontieră „Avram Iancu” Oradea, Școala de Subofițeri Pompieri și de Protecție Civilă „Pavel Zăgănescu” Boldești, Școala Militară de Subofițeri de Jandarmi „Grigore Alexandru Ghica” Drăgășani, Școala Militară de Subofițeri de Jandarmi Fălticeni.

Sportivii vor sosi la Fălticeni duminică, 27 aprilie, când va avea loc și ședința tehnică, unde vor fi discutate detalii privind competițiile incluse în campionat: minifotbal, tir, atletism, tenis de masă și judo.

Festivitatea de deschidere are loc luni, 28 aprilie la sediul Școlii Militare de Subofițeri de Jandarmi Fălticeni începând cu ora 09.00.

 

Programul competițiilor sportive din cadrul

Campionatului instituțiilor de învățământ ale MAI

Fălticeni, 27.04-1.05.2014

 

Ziua I – duminică, 27.04.2014

–                      sosirea participanților

–                      ședința tehnică

 

Ziua a II-a – luni, 28.04.2014

09,00-09,30 – festivitate de deschidere, Școala Militară de Subofițeri de Jandarmi Fălticeni

10,00-14,00 – competiția de minifotbal (gr A 1-4, gr B 2-3, gr. A 2-3), Sala de sport – Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni

                        Competiția de tir (manșa I și manșa II – băieți și fete), Poligonul Șoldănești

                        Competiția de atletism (60m fete, 100m băieți și săritura în lungime băieți și fete), Stadionul și sala sporturilor, Areni, municipiul Suceava

                        Competiția de tenis de masă (grupe), Sala de sport – Colegiul Tehnic „Mihai Băcescu” Fălticeni

16,00-20,00 – competiția de minifotbal (gr. A 4-3, gr. B 3-1, gr. A 1-2), Sala de sport – Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni

                        Competiția de atletism (800m fete, 1500m băieți și aruncarea mingii de oină băieți), Stadionul „Nada Florilor” Fălticeni

                        Competiția de tenis de masă (finale), Sala de sport – Colegiul Tehnic „Mihai Băcescu” Fălticeni

 

Ziua a III-a – marți, 29.04.2014

09,30-14,00 – competiția de minifotbal (gr. A 2-4, gr. B 1-2, gr. A 3-1), Sala de sport – Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni

                        Competiția de atletism (60m fete, 100m băieți – finale), Stadionul și sala sporturilor, Areni, municipiul Suceava

                        Competiția de judo (open fete, 60kg, 66kg, 73kg, 81kg, 90kg,+90kg), Sala de sport -Școala Generală cu clasele I-VIII nr 3 „Mihail Sadoveanu” Fălticeni

16,00-20,00 – competiția de minifotbal (semifinale), Sala de sport – Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni

 

Ziua a IV-a – miercuri, 30.04.2014

09,00 – competiția de minifotbal (finale), Sala de sport – Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni

10,00-11,00 – cross (2000m fete și 6000m băieți), zona Șoldănești

12,00-13,30 – festivitatea de premiere, Școala Militară de Subofițeri de Jandarmi Fălticeni

 

Ziua a V-a – joi, 01.05.2014

09,00 – plecarea participanților

Reclame:

Lasa un comentariu: