Program – Zilele Municipiului Fălticeni 2014

Falticeni-ZILELE MUNICIPIULUI 2014

 

Joi, 17 iulie

Ora 16.00 Muzeul de Artă „Ion Irimescu”, Lansare de carte („Destin” – Alexa Paşcu, „Vintilă Şiadbei şi Haralambie Ciocan – Dimensiunile timpului” – Mioara Gafencu, „Nicolae Labiş – Opera Magna” – Nicolae Cârlan, „Retrăiri” – Coca Maria Udişteanu )

Ora 19.00 Piaţa „Nada Florilor”, Karaoke Still

Ora 20.00 Ansamblul Folcloric “Stejărelul”, condus de prof. interpret Maria Tanasă

Ora 21,00 Tineri solişti de muzică populară din Fălticeni (Atomei Rareş, Maria Isabela Merlă,

Aniculăesei Patricia, Iulian Aghiniţei, Telescu Iosefina, Larisa Nunvailer, Eusebiu Gafiţa, Onofrei Ştefan, Apetrei Denisa)

 

Vineri,  18 iulie

Orele 09.00 – 12.00 Turneu Internaţional de Fotbal Feminin (Stadionul „Tineretului”)

Orele 15.00 – 19.30 Turneu Internaţional de Fotbal Feminin (Stadionul „Tineretului”)

Ora 19.00  Piaţa „Nada Florilor”, Karaoke Still

Ora 19,30 Spectacol Folcloric (Ansamblul din Boroaia,  Burlacu Alexandra (Vadu Moldovei)

Iuliana Condur (Boroaia), Maria Lavina Chiriac, Luminita Murariu)

Ora 20,00 Spectacol de dans: Centrul Cultural “G.V. Birlic” şi Clubul Copiilor Fălticeni (copii mici)

Ora 20.50  Paula Ghivirigă

Ora 21.30  Daggu Project (Germania)

Ora 22.30 Ana Lesko

Sâmbătă, 19 iulie

Ora 06.00 Concurs de pescuit – Cupa „Nada Florilor”

Ora 09.00 Turneu Internaţional de Fotbal Feminin (Stadionul „Tineretului”)

Ora17,30  Finala Turneului Internaţional de Fotbal Feminin (Stadionul „Tineretului”)

Ora 18.00 Biserica “Sf. Ilie”- Sluba de priveghere

Ora 18.00  Piaţa „Nada Florilor”, Karaoke Still

Ora 19,00  Cristina Gheorghiu – Solista a Anasamblului Ciocârlia

Ora 19.40  Vraciu' cu Anistoroae Ioana

Ora 20,00  Spectacol de dans: Centrul Cultural “G.V. Birlic” şi Clubul Copiilor Fălticeni

Ora 20,20 Concert – Corina

Ora 21,20 Premierea olimpicilor fălticeneni

Ora 22.00 Concert – AURA

Ora 23.00 Concert – Anda Adam

 

Duminică, 20 iulie

Ora 08.00 Slujba de Sfântul Ilie (Biserica „Sf. Ilie”)

Ora 09.00 Tenis de masă, Cupa „Zilele Municipiului Fălticeni” (Circuitul AMATUR – Sala "Gabriel Udişteanu)

Ora 9,30 Meci de fotbal Old Boys, terenul de sport d ela Colegiul „Nicu Gane”

Ora 10.00 Festivalul Folcloric Naţional „Şezătoarea copiilor” – Concurs (Centrul Cultural „G.V. Birlic”)

Ora 12.00 Procesiune religioasă pe traseul Biserica Sf. Ilie – Biserica „Adormirea Maicii Domnului” – Primăria Fălticeni – Catedrala „Invierea Domnului” – Biserica Sf. Ilie

Ora 17.00 “Nunta de aur” (Biserica Sfântul Ilie)

Ora 17.00  Piaţa „Nada Florilor”, Gala laureaţilor Festivalului Folcloric Naţional „Şezătoarea copiilor” ediţia a IX a 

Ora 18.40  Grupul Vocal “Balada”, condus de prof. interpret Maria Tanasă

Ora 19.20 Spectacol folcloric: Ansamblul „Arcanul”, Manuela Pohoaţă, Larisa Nunvailer, Valentin Bertea, Miruna Damian, Mihaela Cajvan, Bianca Serediuc, Alexandru Nuţescu, Cosmina Mandiuc, Ansamblul Folcloric „Kozacioc” din Bălcăuţi, Lansare de CD Gheorgiţă Plăcintă, Petronela Popa, Gabriel Treteag, Ansamblul „Trei Generaţii” de la Flămânzi Botoşani, Lenuţa Rusu, Alexandru Recolciuc, Ansamblul „Plaiurile Pojorâtei”, Angelica Flutur, Alexandru Brădăţan, Ansamblul Rapsodia Bucovinei, Claudia Martinică, Ştefan Diaconiţa, Constantin Bahrin, Doina şi Ciprian Petroaie, Grupul folcloric „Străjerii” din Dolheştii Mici. 

Ora 24.00 Foc de artificii

Târgul meşterilor populari, 17 – 20 iulie, între orele 10,00- 21,00 pe Aleea Pietonală;

Târgul de produse tradiţionale – Alimenta Tradiţional Fălticeni, 17 – 20 iulie, începând cu ora 10,00, pe Aleea Pietonală, Organizatori principali: Camera de Comerţ şi Industrie Suceava şi Asociaţia „Produs în Bucovina”

Bâlciul anual, 17 – 21 iulie, între orele 10,00 – 24,00, în zona gării;

Târgul de Antichităţi, 19 – 20 iulie, între orele 10,00 – 21,00, Aleea Pietonală

 

Reclame:

Lasa un comentariu: