Turneul național de fotbal feminin

Vineri și sâmbătă, 13-14 decembrie, la Fălticeni se va desfășura Turneul național de fotbal feminin rezervat junioarelor (fete născute în anul 2000 și mai mici). La competiția organizată de Federația Română de Fotbal (Comisia pentru Fotbal Feminin), C.S. “Armonia” Dolhești, Primăria Fălticeni, Haiducul Com, Direcția pentru Sport a Județului Suceava.participă 11 echipe, din 10 localități.

În seara zilei de joi, 12 decembrie, a avut loc ședința tehnică în urma căreia au fost stabilite grupele și programul competiției, astfel:

Grupa A: Olimpia Cluj, Universitatea Alexandria, Viitorul 2010 Buzău, Navobi Iași, Armonia Dolhești.

Grupa B: CSS Târgoviște, Vasas Odorhei, Independența Baia Mare, Fair Play București, Femina Odorhei, Heniu Prundu Bârgăului.

Partidele se vor desfășura în Sala “Gabriel Udiștenu”, primele două clasate în fiecare grupa își vor disputa locurile de pe podium, urmând ca celelalte echipe să dispute meciuri de clasament.

                                                                               

Vineri, 13 decembrie:

09.00 (B) Vasas Odorhei – Independența Baia Mare 0-0
09.30 (A) Universitatea Alexandria – Armonia Dolhești 1-0
10.00 (B) CSS Târgoviște – Femina Odorhei 1-1
10.30 (A) Viitorul Buzău – Navobi Iași 1-1
11.00 (B) Vasas Odorhei – Heniu Prundu Bârgăului 2-0
11.30 (A) Armonia Dolhești – Viitorul Buzău 2-0
12.00 (B) Independența Baia Mare – Fair Play București 1-2
12.30 (A) Olimpia Cluj – Universitatea Alexandria 2-2
13.00 (B) Vasas Odorhei – Fair Play București 2-0

13.30 – 15.00 Pauză

15.00 (B) Heniu Prundu Bârgăului – Independența Baia Mare 0-2
15.30 (A) Olimpia Cluj – Viitorul Buzău 2-2
16.00 (B) CSS Târgoviște – Vasas Odorhei 2-0
16.30 (A) Navobi Iași – Armonia Dolhești 1 – 0
17.00 (B) Vasas Odorhei – Femina Odorhei
17.30 (A) Olimpia Cluj – Navobi Iași
18.00 (B) CSS Târgoviște – Independența Baia Mare
18.30 (A) Universitatea Alexandria – Viitorul Buzău
19.00 (B) Fair Play București – Heniu Prundu Bârgăului

 

Sâmbătă, 14 decembrie:
09.00 (B)Femina Odorhei – Heniu Prundu Bârgăului
09.30 (A) Universitatea Alexandria – Navobi Iași
10.00 (B) CSS Târgoviște – Fair Play București
10.30 (B) Independența Baia Mare – Femina Odorhei
11.00 (A) Armonia Dolhești – Olimpia Cluj
11.30 (B) Vasas Odorhei – Fair Play București
12.00 (B) Heniu Prundu Bârgăului – CSS Târgoviște

 

12.30 – 13.30 Meciuri de clasament

13.30-15.00 Pauză

 

15.00-18.30 Meciuri de clasament (inclusiv semifinale)

18.30 Finala mică
19.00 Finala mare

19.30 Festivitatea de premiere

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.