Practicanții de arte marțiale din Fălticeni vor fi prezenți la campionatul national de Qwan Ki Do

În perioada 15 -16 martie, municipiul Botoșani va găzdui Campionatul național de juniori și seniori la Qwan Ki Do. Clubul Kim Long Dao din Fălticeni va fi reprezentat la această competiție de 10 sportivi (9 juniori și 1 senior): Atănăsoaie Alexandru, Negrea Ana, Baciu Eliza, Florea Eliza, Șoptelea Oana, Andone Alexandru, Radu Vlad, Lungu Ștefan, Nistor Denis și Văleanu Mario. Aceștia vor concura la trei probe: tehnică, tehnică cu arme tradiționale de lemn și luptă.

 “La acest campionat participăm cu 4 sportivi care la ediția precedentă au urcat pe podium și au făcut cinste clubului și orașului nostrum. Sper ca și în acest an sportivii noștri să mențină ștacheta ridicată”, nea declarat antrenorul Marius Maxim.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.