Zilele Teatrului Matei Viศ™niec 2021, 15 -23 mai, program

๐๐‘๐Ž๐†๐‘๐€๐Œ ๐™๐ˆ๐‹๐„๐‹๐„ ๐“๐„๐€๐“๐‘๐”๐‹๐”๐ˆ ๐Œ๐€๐“๐„๐ˆ ๐•๐ˆ๐’ฬฆ๐๐ˆ๐„๐‚ ๐Ÿ๐ŸŽ๐Ÿ๐Ÿ
๐“๐ž๐š๐ญ๐ซ๐ฎ๐ฅ ๐ฌฬฆ๐ข ๐‚๐จ๐ฆ๐ฎ๐ง๐ข๐ญ๐š๐ญ๐ž๐š
๐Ÿ“Œ ๐’๐šฬ‚๐ฆ๐›๐šฬ†๐ญ๐šฬ†, ๐Ÿ๐Ÿ“ ๐ฆ๐š๐ข
Ora 13:00 โ€“ ๐ƒ๐ž๐ฌ๐œ๐ก๐ข๐๐ž๐ซ๐ž๐š ๐จ๐Ÿ๐ข๐œ๐ข๐š๐ฅ๐šฬ† ๐š ๐™๐“๐Œ๐• ๐Ÿ๐ŸŽ๐Ÿ๐Ÿ (Locaศ›ie: รŽn sala teatrului)
Ora 14:00 โ€“ ๐ˆ๐ง๐ฌ๐ญ๐š๐ฅ๐š๐ญฬฆ๐ข๐š ๐‚๐ฎ๐ฏ๐ข๐ง๐ญ๐ž ๐ขฬ‚๐ง๐ญ๐ซ๐ฎ๐ฉ๐š๐ญ๐ž ๐Ÿ.๐ŸŽ. ๐’๐œ๐ž๐ง๐ž ๐ฅ๐š ๐œ๐ฎ๐ญ๐ข๐ž. ๐„๐ฑ๐ญ๐ซ๐š๐ฌ๐ž ๐๐ข๐ง ๐ฎ๐ง๐ข๐ฏ๐ž๐ซ๐ฌ๐ฎ๐ฅ ๐๐ซ๐š๐ฆ๐š๐ญ๐ฎ๐ซ๐ ๐ข๐œ ๐š๐ฅ ๐ฅ๐ฎ๐ข ๐Œ๐š๐ญ๐ž๐ข ๐•๐ข๐ฌฬง๐ง๐ข๐ž๐œ – un proiect al Asociaลฃiei UN CONCEPT LUNA, accesibil publicului, pentru vizitare, pe tot parcursul festivalului. (Locaศ›ie: Foaier TMMVS)
Ora 19:00 โ€“ ๐๐ข๐’๐ข๐‚๐ข ๐Ÿ, spectacol concert pus la cale de Fฤƒrฤƒ Zahฤƒr โ€“ PREMIERฤ‚ TMMVS ( Locaศ›ie: TMMVS)
๐Ÿ“Œ ๐ƒ๐ฎ๐ฆ๐ข๐ง๐ข๐œ๐šฬ†, ๐Ÿ๐Ÿ” ๐ฆ๐š๐ข
Ora 11:00 โ€“ Omul de zฤƒpada care voia sฤƒ รฎntรขlneascฤƒ soarele, de Matei Viศ™niec, regia Aurelian Bฤƒlฤƒiศ›ฤƒ, Teatrul pentru copii ศ™i tineret โ€žVasilacheโ€, Botoศ™ani ( ONLINE)
Ora 17:00 โ€“ ๐ƒ๐ซ๐ฎ๐ฆ๐ฎ๐ฅ ๐ฅ๐ฎ๐ข ๐…๐šฬ†๐ญ ๐…๐ซ๐ฎ๐ฆ๐จ๐ฌ โ€“ Marian Rรขlea, Fundaศ›ia Abracadabra Bucureศ™ti, spectacol pentru copii (Locaศ›ie: Parc Tฤƒtฤƒraศ™i)
Ora 19:00 โ€“ ๐๐ข๐’๐ข๐‚๐ข ๐Ÿ, spectacol concert pus la cale de Fฤƒrฤƒ Zahฤƒr (Locaศ›ie: TMMVS)
๐Ÿ“Œ ๐‹๐ฎ๐ง๐ข, ๐Ÿ๐Ÿ• ๐ฆ๐š๐ข
Ora 17:00 โ€“ ๐‚๐จ๐ง๐ฏ๐จ๐ซ๐›๐ข๐ซ๐ข ๐๐ž๐ฌ๐ฉ๐ซ๐ž ๐ญ๐ž๐š๐ญ๐ซ๐ฎ. Cฤƒlin Ciobotari รฎn dialog cu Constantin Chiriac (ONLINE pe Facebook)
Ora 18:00 โ€“ ๐’-๐š-๐ง๐ญ๐šฬ‚๐ฆ๐ฉ๐ฅ๐š๐ญ ๐ขฬ‚๐ง๐ญ๐ซ-๐จ ๐ฃ๐จ๐ข, de Elise Wilk, regia Octavian Jighirgiu โ€“ Teatrul Municipal โ€žBacoviaโ€ Bacฤƒu (Locaศ›ie: Hanul Domnesc)
Ora 20:00 โ€“ ๐€๐ฎ๐ญ๐จ๐ฉ๐จ๐ซ๐ญ๐ซ๐ž๐ญ, inspirat de Rose Auslรคnder, regia Cosmin Panaite โ€“ Teatrul Studenศ›esc Fabulinus (Locaศ›ie: TMMVS)
๐Ÿ“Œ ๐Œ๐š๐ซ๐ญฬฆ๐ข, ๐Ÿ๐Ÿ– ๐ฆ๐š๐ข
Ora 11:00 โ€“ ๐Œ๐จ๐ญ๐š๐ง๐ฎ๐ฅ ๐ขฬ‚๐ง๐œ๐šฬ†๐ฅ๐ญฬฆ๐š๐ญ, dupฤƒ Charles Perrault, regia ศ™i scenariu Ciprian Huศ›anu โ€“ Teatrul Municipal โ€žBacoviaโ€ Bacฤƒu (ONLINE)
Ora 13:00 โ€“ ๐‚๐จ๐ง๐ฏ๐จ๐ซ๐›๐ข๐ซ๐ข ๐๐ž๐ฌ๐ฉ๐ซ๐ž ๐ญ๐ž๐š๐ญ๐ซ๐ฎ. Cฤƒlin Ciobotari รฎn dialog cu George Banu (ONLINE pe Facebook)
Ora 17:00 โ€“ ๐ƒ๐š๐ง๐ฌ ๐ฅ๐š ๐ฌ๐จ๐ฅ๐ข๐ญ๐ฎ๐๐ž ๐๐ž๐ฌ ๐œ๐ก๐š๐ฆ๐ฉ๐ฌ ๐๐ž ๐œ๐จ๐ญ๐จ๐ง, de Bernard-Marie Koltes, regia Alain Timรกr (ONLINE)
Ora 19:00 โ€“ ๐Ž ๐œ๐š๐ฎ๐ญ ๐œ๐ฎ ๐ฅ๐ฎ๐ฆ๐šฬ‚๐ง๐š๐ซ๐ž๐š, adaptare dupฤƒ Ivan Turbincฤƒ, de Ion Creangฤƒ, one man show cu Rฤƒzvan Bฤƒnuศ› (Locaศ›ie: TMMVS)
Ora 21:00 โ€“ ๐“๐ข๐ฉ๐จ๐ ๐ซ๐š๐Ÿ๐ข๐œ ๐ฆ๐š๐ฃ๐ฎ๐ฌ๐œ๐ฎ๐ฅ, regia Gianina Cฤƒrbunariu, Asociaศ›ia Piese Refractare ศ™i Teatrul Odeon (ONLINE)
๐Ÿ“Œ ๐Œ๐ข๐ž๐ซ๐œ๐ฎ๐ซ๐ข, ๐Ÿ๐Ÿ— ๐ฆ๐š๐ข
Ora 11:00 โ€“ ๐‚๐ฎ ๐ฏ๐š๐ฉ๐จ๐ซ๐ฎ๐ฅ ๐ฌ๐ฉ๐ซ๐ž ๐ฌ๐ญ๐ž๐ฅ๐ž, de Matei Viศ™niec, regia Radu Dinulescu โ€“ Teatrul de Vest Reศ™iศ›a (ONLINE)
Ora 16:00 โ€“ ๐€๐ฎ๐ญ๐จ๐ฌ๐ญ๐จ๐ฉ, de Matei Viศ™niec, un film de Laure Atanasyan (ONLINE)
Ora 17:00 – ๐‚๐จ๐ง๐ฏ๐จ๐ซ๐›๐ข๐ซ๐ข ๐๐ž๐ฌ๐ฉ๐ซ๐ž ๐ญ๐ž๐š๐ญ๐ซ๐ฎ. Cฤƒlin Ciobotari รฎn dialog cu Matei Viศ™niec (ONLINE pe Facebook)
Ora 18:30 โ€“ ๐“ฬฆ๐ข๐ž ๐œ๐ž ๐ฉ๐šฬ†๐ฌ๐šฬ†๐ซ๐ข ๐ขฬ‚๐ญฬฆ๐ข ๐œ๐šฬ‚๐ง๐ญ๐šฬ†? – Lansare volum poezie โ€“ ๐๐จ๐ญ๐ž ๐๐ข๐ง ๐ฌ๐ž๐œ๐จ๐ฅ๐ฎ๐ฅ ๐ค๐ข๐ญ๐ฌ๐œ๐ก de Antonia Mihฤƒilescu, un spectacol poetic participativ, regia Antonia Mihฤƒilescu, moderator Gheorghe Cรฎrstean. (Locaศ›ie: TMMVS)
Ora 21:00 โ€“ ๐ƒ๐ž๐œ๐จ๐ฆ๐ฉ๐จ๐ฌ๐ž๐ ๐“๐ก๐ž๐š๐ญ๐ซ๐ž, de Matei Viศ™niec, Trap Doors Theatre din Chicago, SUA (ONLINE)
๐Ÿ“Œ ๐‰๐จ๐ข, ๐Ÿ๐ŸŽ ๐ฆ๐š๐ข
Ora 13:00 – ๐‚๐จ๐ง๐ฏ๐จ๐ซ๐›๐ข๐ซ๐ข ๐๐ž๐ฌ๐ฉ๐ซ๐ž ๐ญ๐ž๐š๐ญ๐ซ๐ฎ. Cฤƒlin Ciobotari รฎn dialog cu Petru Hadรขrcฤƒ (ONLINE pe Facebook)
Ora 17:00 โ€“ ๐‚๐š๐ฌ๐š ๐๐ž ๐ฉ๐ž ๐ ๐ซ๐š๐ง๐ข๐ญฬฆ๐šฬ†, de Sล‚avomir Mroลผek, regia Agnieszka Korytkowska-Mazur โ€“ Teatrul Naศ›ional Mihai Eminescu Chiศ™inฤƒu, Republica Moldova (ONLINE)
Ora 19:00 โ€“ ๐‚๐šฬ‚๐ง๐ญ๐šฬ†๐ซ๐ž๐š๐ญฬฆ๐š ๐‚๐ก๐ž๐š๐ฅ๐šฬ†, de Eugรจne Ionesco, regia Alex Bogdan (Locaศ›ie: TMMVS)
Ora 21:00 – ๐ƒ๐ž๐œ๐จ๐ฆ๐ฉ๐จ๐ฌ๐ž๐ ๐“๐ก๐ž๐š๐ญ๐ซ๐ž, de Matei Viศ™niec, Trap Doors Theatre din Chicago, SUA. (ONLINE)
๐Ÿ“Œ ๐•๐ข๐ง๐ž๐ซ๐ข, ๐Ÿ๐Ÿ ๐ฆ๐š๐ข
Ora 13:00 – ๐‚๐จ๐ง๐ฏ๐จ๐ซ๐›๐ข๐ซ๐ข ๐๐ž๐ฌ๐ฉ๐ซ๐ž ๐ญ๐ž๐š๐ญ๐ซ๐ฎ. Cฤƒlin Ciobotari รฎn dialog cu Octavian Saiu (ONLINE pe Facebook)
Ora 17:00 โ€“ ๐™๐ž๐ฎ๐ฅ ๐Œ๐šฬ†๐œ๐ž๐ฅ๐ฎ๐ฅ๐ฎ๐ข, de Yasmina Reza, regia Erwin ศ˜imศ™ensohn โ€“ Teatrul Mihai Eminescu Botoศ™ani (Locaศ›ie: Hanul Domnesc)
Ora 19:00 โ€“ ๐‚๐šฬ‚๐ง๐ญ๐šฬ†๐ซ๐ž๐š๐ญฬฆ๐š ๐‚๐ก๐ž๐š๐ฅ๐šฬ†, de Eugรจne Ionesco, regia Alex Bogdan (Locaศ›ie: TMMVS)
๐Ÿ“Œ ๐’๐šฬ‚๐ฆ๐›๐šฬ†๐ญ๐šฬ†, ๐Ÿ๐Ÿ ๐ฆ๐š๐ข
Ora 13:00 โ€“ ๐‚๐จ๐ง๐ฏ๐จ๐ซ๐›๐ข๐ซ๐ข ๐๐ž๐ฌ๐ฉ๐ซ๐ž ๐ญ๐ž๐š๐ญ๐ซ๐ฎ. Cฤƒlin Ciobotari รฎn dialog cu Ion Caramitru (ONLINE pe Facebook)
Ora 16:00 โ€“ ๐’๐œ๐ฎ๐Ÿ๐ข๐ญฬฆ๐š ๐ซ๐จ๐ฌฬฆ๐ข๐ž, adaptare dupฤƒ Fraศ›ii Grimm ศ™i Andrei Mihalache, un spectacol de Marius Tuศ›i ศ™i Cฤƒtฤƒlin Grigoraศ™ โ€“ Teatrul Naศ›ional โ€žAureliu Maneaโ€ Turda, spectacol pentru copii (Locaศ›ie: Parc Tฤƒtฤƒraศ™i)
Ora 18:00 โ€“ ๐‚๐ฏ๐š๐๐ซ๐ฎ๐ฉ๐ฅ๐šฬ† ๐‹๐š๐ง๐ฌ๐š๐ซ๐ž ๐๐ž ๐œ๐š๐ซ๐ญ๐ž: romanele: Penumbra, Aici, radio Eros, Dor Cฤƒlฤƒtor ศ™i Ludi de Alexander Hausvater โ€“ Editura Integral (Locaศ›ie: TMMVS)
Ora 21:00 – ๐ƒ๐ž๐œ๐จ๐ฆ๐ฉ๐จ๐ฌ๐ž๐ ๐“๐ก๐ž๐š๐ญ๐ซ๐ž, de Matei Viศ™niec, Trap Doors Theatre din Chicago, SUA (ONLINE)
๐Ÿ“Œ ๐ƒ๐ฎ๐ฆ๐ข๐ง๐ข๐œ๐šฬ†, ๐Ÿ๐Ÿ‘ ๐ฆ๐š๐ข
Ora 11:00 โ€“ ๐๐ซ๐ข๐ง๐ญฬฆ๐ฎ๐ฅ ๐Ÿ๐ž๐ซ๐ข๐œ๐ข๐ญ, dupฤƒ Oscar Wilde, regia Radu-Alexandru Nica โ€“โ€“ Teatrul pentru Copii ศ™i Tineret โ€žLuceafฤƒrulโ€ Iaศ™i, spectacol pentru copii (ONLINE)
Ora 16:00 โ€“ ๐ƒ๐ž๐ฌ๐ฉ๐ซ๐ž ๐๐ซ๐š๐ ๐จ๐ฌ๐ญ๐ž, ๐ญ๐ž๐š๐ญ๐ซ๐ฎ ๐ฌฬฆ๐ข ๐š๐ฅ๐ญ๐ž ๐œ๐š๐ญ๐š๐ฌ๐ญ๐ซ๐จ๐Ÿ๐ž, de Cฤƒlin Ciobotari, regia Antonella Cornici โ€“ Teatrul Naศ›ional โ€žAureliu Maneaโ€Turda (Locaศ›ie: Parc Tฤƒtฤƒraศ™i)
Ora 18:00 โ€“ ๐Ž๐ซ๐š๐ฌฬฆ๐ฎ๐ฅ, un spectacol pus la cale de trupa Fฤƒrฤƒ Zahฤƒr, dupฤƒ o idee de Oltiศ›a Cรฎntec โ€“ Teatrul pentru Copii ศ™i Tineret โ€žLuceafฤƒrulโ€ Iaศ™i (Locaศ›ie: TMMVS)

Lasฤƒ un rฤƒspuns

Adresa ta de email nu va fi publicatฤƒ. Cรขmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site foloseศ™te Akismet pentru a reduce spamul. Aflฤƒ cum sunt procesate datele comentariilor tale.