„Ne-am pornit să colindăm”

În cadrul programului „Crăciun în Bucovina”, pe esplanada Casei de Cultură a Sindicatelor Suceava, în perioada 17 – 22 decembrie a.c., cu începere de la ora 17:00, se vor înfăţişa publicului alaiuri de colindători din vetrele folclorice Bilca, Calafindeşti, Fălticeni, Mălini, Moara, Râşca, Straja, Vatra Moldoviţei, Vicovu de Sus şi Zvoriştea. Concertele vor fi reunite sub deviza „Ne-am pornit să colindăm”.

Manifestarea este organizată de Consiliul Judeţean Suceava şi Centrul Cultural „Bucovina”.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.